Nowości w Wydawnictwie aMuz

Na przełomie 2020 i 2021 roku do sprzedaży trafiły nowe publikacje:

Aspekty Muzyki 2019

Dziewiąty tom czasopisma naukowego ASPEKTY MUZYKI, pod redakcją Renaty Skupin, zawiera artykuły poświęcone metodom analizy muzyki XX i XXI wieku oraz varia.

Zobacz produkt: Aspekty muzyki 2019

 

 

 

 

Musica sacra 15: Sakralny wymiar twórczości Stanisława Moniuszki

W roku 2019 przypadła 200. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, ale także dyrygenta, organisty i pedagoga, w tym wielkiego Polaka i patrioty, a co istotne patrona naszej Alma Mater – Stanisława Moniuszki. Aby oddać hołd kompozytorowi Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił w drodze uchwały ten rok Rokiem Stanisława Moniuszki. Okrągła rocznica urodzin stała się okazją do symbolicznego podsumowania i poświęcenia szesnastej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu Musica Sacra (zorganizowanej przez Katedrę Muzyki Kościelnej) temu twórcy i jego znakomitym dziełom.

Zobacz produkt: Sakralny wymiar twórczości Stanisława Moniuszki

 

Mikołaj Majkusiak – 3 miniatury na akordeon

Trzy Miniatury na akordeon solo autorstwa Mikołaja Majkusiaka powstały w 2020 roku. Utwór składa się z trzech części. Kolejno są to FlyDance oraz Run. Kompozycja powstała z myślą o rozwoju warsztatu technicznego akordeonistów.  Programowy charakter miniatur, ciekawa harmonia i metrorytmika zafascynują wykonawców na różnym etapie kształcenia muzycznego. W jednej z recenzji po prawykonaniu, które odbyło się 21 grudnia 2020 roku Bożena Boba-Dyga napisała: “Utwór skondensowany, minimalistyczny, klarowny, a efektowny, ma szansę wejść do “kanonu” literatury akordeonowej i być „grywany” (…)”.

Zobacz produkt: 3 miniatury na akordeon

 

Andrzej Dziadek Orchestral Works vol. 2

Nakładem Wydawnictwa Muzycznego DUX Recording Producers ukazał się kolejny album w całości poświęcony muzyce Andrzeja Dziadka na duże składy instrumentalne i wokalno-instrumentalne. Podobnie jak poprzednia, płyta ta ukazuje rozmaitość dokonań twórcy w tym zakresie. Utwory  stanowią przekrój działalności kompozytora na przestrzeni piętnastu lat.

Zobacz produkt: Andrzej Dziadek Orchestral Works vol. 2