Październikowe nowości

Wraz z początkiem roku akademickiego Wydawnictwo aMuz prezentuje Państwu dwie nowe publikacje.

Koncert na skrzypce i orkiestrę Andrzeja Dziadka to utwór, który powstał na przestrzeni lat 1992-93. Prawykonanie odbyło się 21 października 1994 r. w Katowicach podczas VI Śląskich Dni Muzyki Współczesnej. Koncert emanuje głęboką ekspresją, na plan pierwszy wysuwa się duży dramatyzm partii solowej (skrzypce) i różnorodność barw orkiestry. W utworze słychać stylistykę muzyki filmowej, charakterystycznej dla dramatów (nastrój grozy, mroczny). Kompozycja zawiera dużo fragmentów wirtuozowskich solisty, orkiestra stanowi przede wszystkim tło.

Zobacz produkt: Koncert na skrzypce i orkiestrę

 

 

 

 

Naszą ofertę wzbogaca też kolejny już e-book, tym razem kierowany do klarnecistów.

Zeszyt Ćwicz! Wprawki, ćwiczenia i etiudy na klarnet Andrzeja Wojciechowskiego zawiera zestaw wprawek, ćwiczeń i etiud pomagających w codziennym doskonaleniu wielu podstawowych aspektów gry na klarnecie.

Ćwiczenia, wprawki i etiudy znajdujące się w niniejszym zbiorze dotyczą problemów, z którymi każdy klarnecista mierzy się codziennie w pracy zawodowej. Niezależnie od tego, czy jest muzykiem orkiestrowym, solistą czy może wschodzącym adeptem sztuki muzycznej, spotyka się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą konieczność utrzymania zadowalającego aparatu gry. Na rozwój i utrzymanie tkanki mięśniowej w odpowiedniej formie mają wpływ codzienne nawyki związane z ćwiczeniem poszczególnych jej partii.

Zbiór dedykowany jest klarnecistom o średnim i wysokim stopniu zaawansowania.

Zobacz produkt: Ćwicz! Wprawki, ćwiczenia i etiudy na klarnet