Poetycki tekst w cyklu mszalnym "MISSA MISERI CORDIS" Leszka Kułakowskiego

ISBN: 978-83-933415-2-8

Nowy produkt

Autor: Aleksandra Grucza-Rogalska

Tytuł: Poetycki tekst w cyklu mszalnym "MISSA MISERI CORDIS" Leszka Kułakowskiego

Więcej szczegółów

35,00 zł brutto

Więcej informacji

   Opis pracy nad konkretnym utworem współczesnym pozwala wniknąć w najciekawsze zadanie dyrygenta. To szukanie własnej drogi do interpretacji, kiedy ani tradycja, ani precedensy wykonawcze, ani nagrania nie stanowią tak jasnego układu odniesienia, jak w przypadku kompozycji znanych i wielekroć wykonywanych.

    Książka odnosi się do konkretnego wykonania utworu Leszka Kułakowskiego - z udziałem solistów, chórów i orkiestry symfonicznej - zarejestrowanego na płycie CD w dniu 2 kwietnia 2011 roku w toruńskim Kościele Akademickim p.w. Świętego Ducha.

    Recenzenci, prof. Anna Domańska oraz prof. AM w Bydgoszczy Henryk Wierzchoń podkreślają, że w tej pracy wiedza teoretyczna autorki splata się w harmonijną całość z jej wieloletnim doświadczeniem dyrygenckim i artystycznym.

    Podstawowymi adresatami książki są przede wszystkim dyrygenci i chórmistrzowie. Ze względu na wartość merytoryczną, a także ciekawie opisany proces twórczy - w wywiadach z kompozytorem i autorem poetyckiego tekstu mszy - publikację można polecić także instrumentalistom, wokalistom i teoretykom muzyki.

    Do książki dołączona jest płyta CD oraz obszerne przykłady nutowe przedstawione w osobnym zeszycie.