Przestrzenie wyobraźni muzycznej od tonalności po atonalność

Nowy produkt

Przestrzenie wyobraźni muzycznej od tonalności po atonalność

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

60,00 zł brutto

Więcej informacji

kształcenie słuchu
metoda | świadomość | notacja


Zespół pedagogów gdańskiej akademii muzycznej przygotował nowoczesne  vademecum  kształcenia słuchu.

W oparciu o gruntownie podbudowany teorią system dydaktyczny powstały 4 zbiory oryginalnie skomponowanych dyktand, przedstawionych jednocześnie w formie nagrań  na płytach CD, zapisu nutowego, oraz arkuszy kontrolnych. Każdy zbiór został opatrzony odrębnym komentarzem.

Uporządkowane według stopnia trudności zbiory służą kształceniu słuchu mu-zycznego i rozwijaniu wyobraźni muzycznej zarówno w środowisku dźwiękowym harmonii tonalnej jak i w rozległych obszarach atonalności. Dyktanda wykonywane są przez różnorakie grupy instrumentów, niejed-nokrotnie w połączeniu z partią wokalną.
 
Oparty na nowatorskiej metodyce zestaw posłuży za wyjątkowe narzędzie dy-daktyczne w ręku pedagoga poświecającego się doskonaleniu słuchu przyszłych muzyków. Celom dydaktycznym i przyjętej metodzie podporządkowana została koncepcja wydawnicza i typograficzna, odbiegająca od tradycyjnych form po-święconych kształceniu słuchu.

Wydawnictwo jest przeznaczone dla pedagogów i studentów akademii muzycz-nych, a także dla najzdolniejszej młodzieży kształcącej się na poziomie szkolnictwa muzycznego II stopnia.

Podręcznik wyróżniony na XVIII Wrocławskich Targach Ksiązki Naukowej w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską. Projekt: Tomasz Bogusławski.