Musica Sacra 6

PS-81

Nowy produkt

Tytuł: Musica Sacra 6

Więcej szczegółów

10,00 zł brutto

Więcej informacji

    Tom zawiera prace z konferencji naukowej, która odbyła się w Akademii Muzycznej w Gdańsku w marcu 2010 roku. Akcent główny dotyczy sprawy aktualnej: wymagania liturgii i kanony muzyki muszą dziś pospołu zmierzyć się z naporem muzyki popularnej i estetycznym uproszczeniom; temu zagadnieniu poświęcone są teksty Ireneusza Pawlaka, Joachima Waloszka, Bogusława Grabowskiego i Jacka Bramorskiego.
     W tomie Musica sacra 6 czytelnik znajdzie też interesujące rozprawy Marty Kierskiej-Witczak, Krzysztofa Urbaniaka o stylu południowo-polskim w budownictwie organowym wczesnego baroku, Andrzeja Szadejki o odbudowie historycznego instrumentu we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku. Ponadto liczne inne prace, między innymi o carillonach, o działaniach Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku, o życiu muzycznym Archidiecezji Lubelskiej.
     Podobnie jak w poprzednich tomach z tej serii, czytelnik znajdzie w tym zbiorze zarówno teksty związane z warsztatem muzyka jak i sięgające po problematykę szerszą, z pogranicza filozofii i teologii.

    Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku poleca także tomy: Musica Sacra 1, 2, 3, 4, 5 zawierające pokłosie poprzednich konferencji naukowych tego cyklu.