Clarinet Concerto

ISMN 979-0-801544-36-0

Nowy produkt

Autor: Beniamin Baczewski

Tytuł: Clarinet Concerto - koncert na klarnet i orkiestrę kameralną

Więcej szczegółów

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Niedawno nakładem naszego Wydawnictwa ukazały się trzy kompozycje Beniamina Baczewskiego – kameralne dzieła twórcy młodego, o niemałym już jednak dorobku i liczących się osiągnięciach. Tym razem publikujemy jego Koncert na klarnet i orkiestrę kameralną/Clarinet Concerto, a więc kompozycję przeznaczoną na duży zespół wykonawców, z sukcesem prezentowaną publicznie w Polsce i za granicą, nagraną na płytę CD przez firmę DUX Recording Producers.

Koncert ten to muzyka barwna, po części pisana według tradycyjnych reguł, po części wykorzystująca nowe rozwiązania kompozytorskie. Jest komunikatywna, atrakcyjna, świetnia brzmiąca. Utwór powstał z inspiracji klarnecisty Andrzeja Wojciechowskiego, który był jego pierwszym wykonawcą i który, wraz z Orkiestrą Kameralną gdańskiej Akademii Muzycznej pod dyrekcją Łukasza Borowicza, utrwalił go na płycie.

Omawiana publikacja zawiera głos solowy i wyciąg fortepianowy. Partytura oraz głosy orkiestrowe dostępne są w Wydawnictwie Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki.