Koncert na wiolonczelę i orkiestrę/Concerto in Re

Nowy produkt

Autor: Andrzej Dziadek

Tytuł: Koncert na wiolonczelę i orkiestrę/Concerto in Re

Więcej szczegółów

25,00 zł brutto

Więcej informacji

Po raz kolejny, wydając Koncert na wiolonczelę i orkiestrę/Concerto in Re Andrzeja Dziadka, sięgamy po utwór kompozytora odgrywającego w naszym środowisku bardzo ważną rolę. Pochodzący ze Śląska, od kilkunastu lat związany jednak z Gdańskiem, Andrzej Dziadek – profesor kompozycji w naszej uczelni, od 2014 prezes gdańskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich, popularyzator muzyki nowej (założyciel Fundacji „Sinfonietta Pomerania” oraz orkiestry o tej samej nazwie, a także współtwórca festiwalu „Nowe Fale”) – to kompozytor o obszernym i zarazem niezwykle interesującym dorobku, posiadający na swym koncie szereg nagród oraz prawykonań na liczących się koncertach i festiwalach.

Koncert na wiolonczelę i orkiestrę to dzieło łączące w sobie cechystylu twórczego Andrzeja Dziadka – powściągliwy emocjonalizm skłaniający się w stronę quasi romantycznej wyrazowości, mimo że osiągany technikami nowymi, a także dyscyplinę brzmienia i konstrukcji formalnej.

Koncert na wiolonczelę i orkiestrę powstał w roku 2014 i niemal zaraz miał swą premierę podczasXVI Śląskich Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach. Solistą był Adam Krzeszowiec, towarzyszyła mu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyrygował Michał Klauza.

Prezentowane wydanie zawiera partyturę oraz głos solowy. Głosy orkiestrowe dostępne są w Wydawnictwie Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki.