Koncert na róg i orkiestrę

ISMN 979-0-801544-18-6

Nowy produkt

Autor: Tadeusz Dixa

Tytuł: Koncert na róg i orkiestrę

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Więcej informacji

Tadeusz Dixa - z wykształcenia teoretyk muzyki, kompozytor i dyrygent - jest od kilku lat jako pedagog związany z macierzystą uczelnią – Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Utwory Tadeusza Dixy wykonywane były na estradach krajowych i za granicą; w Trójmieście mieli okazję je poznać słuchacze koncertów z udziałem orkiestr Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Dyrygując założoną przez siebie orkiestrą Sinfonietta Pomerania, Tadeusz Dixa dokonał wielu prawykonań nowej muzyki.

Wydany ostatnio jego Koncert na róg i orkiestrę symfoniczą powstał w roku 2010 jako utwórdyplomowy na zakończenie studiów kompozytorskich. Muzyczna narracja koncertu ma raczej tradycyjny charakter, silną przeciwstawność eksponuje tutaj zarówno instrument solowy, jak i partia orkiestry o koncertującym charakterze. Utwór istnieje w dwóch wersjach: symfonicznej i kameralnej.

Dołączona do partytury płyta CD zawiera głos solowy, wyciąg fortepianowy oraz partyturę wersji kameralnej z możliwością wydruku