Wtulonemu w skrzypce

ISMN 979-0-801544-19-3

Nowy produkt

Autor: Marek Czerniewicz

Tytuł: Wtulonemu w skrzypce na czworo skrzypiec i orkiestrę smyczkową

Więcej szczegółów

22,00 zł brutto

Więcej informacji

Publikujemy kolejną kompozycję Marka Czerniewicza – dzieło pedagoga gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki i Akademii Pomorskiej w Słupsku. Marek Czerniewicz – twórca średniego pokolenia – to jeden z najbardziej aktywnych i jednocześnie wszechstronnych kompozytorów gdańskiego środowiska muzycznego, autor utworów kameralnych, wokalno-instrumentalnych, elektroakustycznych. Swobodnie porusza się zarówno w dziedzinie muzycznej klasyki, jak i muzyki rozrywkowej, komponuje na potrzeby estrady koncertowej, teatru i filmu. Za swą twórczość otrzymał wiele nagród w kraju i za granicą.

Wydany tym razem utwór Czerniewicza nosi tytuł Wtulonemu w skrzypce. Kompozytor napisał go na zamówienie wychowanków Jerzego Hazuki – znanego i znakomitego nauczyciela gry na skrzypcach - obchodzącego jubileusz 60-lecia pracy pedagogicznej. Prawykonanie miało miejsce podczas uroczystości jubileuszowej, która odbyła się w Auditorium Musicum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w październiku 2014 roku. Cztery solowe partie skrzypcowe wykonali uczniowie Jerzego Hazuki, towarzyszyła im orkiestra Cappelli Gedanensis.

Do papierowej wersji partytury dołączona jest płyta z głosami solowymi i wyciągiem fortepianowym z możliwością wydruku, głosami orkiestrowymi dysponuje Wydawnictwo Akademii Muzycznej.